5-0SMDJ40AH
5-0SMDJ40AH Eaton - Electronics Division
5-0SMDJ_%28H%29_DS.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 78A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 2930 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5-0SMDJ40AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 78A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V, Supplier Device Package: SMC, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 44.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote 5-0SMDJ40AH
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
5-0SMDJ40AH 5-0SMDJ40AH Hersteller : Eaton Electronics 5-0SMDJ_%28H%29_DS.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes AUTO TVS DIODE, 5-0SMDJ FAMILY, 40Vdc, U