5.0SMLJ58AHE3-TP
5.0SMLJ58AHE3-TP Micro Commercial Components
5.0smlj5.0ahe3_5.0smlj85cahe3smc.pdf
Hersteller: Micro Commercial Components
Diode TVS Single Uni-Dir 58V 5KW 2-Pin SMC T/R Automotive AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5.0SMLJ58AHE3-TP Micro Commercial Components
Description: Interface, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 53.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V, Supplier Device Package: SMC (DO-214AB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote 5.0SMLJ58AHE3-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 53.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V
Supplier Device Package: SMC (DO-214AB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 93.6V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)