500C223T025BA2B
500C223T025BA2B Cornell Dubilier Knowles
500C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22000UF 25V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 41mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C
Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm)
Part Status: Active
Capacitance: 22000 µF
Voltage - Rated: 25 V
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C223T025BA2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22000UF 25V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 41mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C, Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm), Part Status: Active, Capacitance: 22000 µF, Voltage - Rated: 25 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C223T025BA2B 500C223T025BA2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 500C.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 22000uF 25V 10%+50%