500R682U100BB2B
500R682U100BB2B Knowles / Illinois Capacitor
500R.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6800uF -10%+75% 100 Volts
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500R682U100BB2B Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 6800UF 100V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 100 V.
Weitere Produktangebote 500R682U100BB2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500R682U100BB2B 500R682U100BB2B Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 500R.pdf Description: CAP ALUM 6800UF 100V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 100 V