506DCN2R7Q
506DCN2R7Q CDE / Illinois Capacitor
DCN.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Supercapacitors / Ultracapacitors 50F 2.7V +30% / -10% tol
auf Bestellung 531 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 506DCN2R7Q CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP 50F -10%, +30% 2.7V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 50 F, Voltage - Rated: 2.7 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
506DCN2R7Q 506DCN2R7Q Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCN.pdf Description: CAP 50F -10%, +30% 2.7V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 50 F
Voltage - Rated: 2.7 V