507DCN2R7SEW
507DCN2R7SEW Cornell Dubilier Knowles
DCN.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP 500F -20% +50% 2.7V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: -20%, +50%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 1.378" Dia x 3.740" L (35.00mm x 95.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C
Capacitance: 500 F
Voltage - Rated: 2.7 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 507DCN2R7SEW Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP 500F -20% +50% 2.7V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: -20%, +50%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 1.378" Dia x 3.740" L (35.00mm x 95.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C, Capacitance: 500 F, Voltage - Rated: 2.7 V.
Weitere Produktangebote 507DCN2R7SEW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
507DCN2R7SEW 507DCN2R7SEW Hersteller : CDE / Illinois Capacitor DCN.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 500f 2.7V +50% / -20% tol.