Produkte > BOYD CORPORATION > 508700B00000G
508700B00000G
508700B00000G Boyd Corporation
board-level-cooling-extruded-5080.pdf
Hersteller: Boyd Corporation
Heat Sink Passive DIP Straight Adhesive Aluminum 27.2°C/W Black Anodized
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 508700B00000G Boyd Corporation
Description: HEATSINK 40-PIN DIP GLUE-ON BLK, Packaging: Bag, Material: Aluminum, Length: 2.000" (50.80mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Width: 0.530" (13.46mm), Package Cooled: 40-DIP, Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Not Included), Power Dissipation @ Temperature Rise: 1.0W @ 30°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 16.00°C/W @ 300 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 27.20°C/W, Fin Height: 0.190" (4.83mm), Material Finish: Black Anodized.
Weitere Produktangebote 508700B00000G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bag
Material: Aluminum
Length: 2.000" (50.80mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount
Width: 0.530" (13.46mm)
Package Cooled: 40-DIP
Attachment Method: Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
Power Dissipation @ Temperature Rise: 1.0W @ 30°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 16.00°C/W @ 300 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 27.20°C/W
Fin Height: 0.190" (4.83mm)
Material Finish: Black Anodized
Produkt ist nicht verfügbar
508700B00000G 508700B00000G Hersteller : Aavid Aavid_01112021_Board_Level_Cooling_Square_Basket_5-1953697.pdf Heat Sinks Heat Sink, Epoxy Attach-On Method to DIP, Straight, Horizontal, 27.2 C/W, 50.8mm