Produkte > AAVID > 513001B02500G
513001B02500G
513001B02500G Aavid
Aavid_Board-Level-Cooling-Extruded-5000-v1.pdf
Hersteller: Aavid
Heat Sinks Heat Sink, TO218, Vertical, 13.4 Degree C/W, 2.67mm Hole, 25.4x34.92x12.7mm
auf Bestellung 6511 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 513001B02500G Aavid
Description: BOARD LEVEL HEAT SINK, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 1.000" (25.40mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.375" (34.93mm), Package Cooled: TO-218, TO-247, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 2.0W @ 30°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.00°C/W @ 400 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 13.40°C/W, Fin Height: 0.500" (12.70mm), Material Finish: Black Anodized.
Weitere Produktangebote 513001B02500G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 1.000" (25.40mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.375" (34.93mm)
Package Cooled: TO-218, TO-247
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 2.0W @ 30°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.00°C/W @ 400 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 13.40°C/W
Fin Height: 0.500" (12.70mm)