Produkte > AAVID > 513102B02500G
513102B02500G
513102B02500G Aavid
Aavid_Board-Level-Cooling-Extruded-5000-v1.pdf
Hersteller: Aavid
Heat Sinks Heat Sink, TO220, Vertical, 11 Degree C/W, 2.67mm Hole, 38.1x34.92x12.7mm
auf Bestellung 3640 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 513102B02500G Aavid
Description: HEATSINK TO-220 W/PINS 1.5"TALL, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 1.500" (38.10mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.375" (34.93mm), Package Cooled: TO-220, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 8.0W @ 80°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.00°C/W @ 500 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 11.00°C/W, Fin Height: 0.500" (12.70mm), Material Finish: Black Anodized.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 1.500" (38.10mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.375" (34.93mm)
Package Cooled: TO-220
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 8.0W @ 80°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 3.00°C/W @ 500 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 11.00°C/W
Fin Height: 0.500" (12.70mm)