Produkte > GRAYHILL INC. > 51KMT30-01B11N
51KMT30-01B11N
51KMT30-01B11N Grayhill Inc.
51%20Series%20Datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 11POS 150MA 115V
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 11
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP11T
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 18.77mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 51KMT30-01B11N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 11POS 150MA 115V, Features: Process Sealed, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 11, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP11T, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 18.77mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 51KMT30-01B11N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
51KMT30-01B11N Hersteller : Grayhill 51%20Series%20Datasheet.pdf Rotary Switches 51KMT30-01-1-11N