Produkte > GRAYHILL > 51KMT30-01B12N
51KMT30-01B12N
51KMT30-01B12N Grayhill
7db2d6_c4c32231addc448da50e67c46ca367b5.pdf
Hersteller: Grayhill
Switch Rotary SP12T 12 Flatted Shaft Solder Lug 0.2A 220VAC 28VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details 51KMT30-01B12N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 12POS 150MA 115V, Features: Process Sealed, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 12, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP12T, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 18.77mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 51KMT30-01B12N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
51KMT30-01B12N 51KMT30-01B12N Hersteller : Grayhill Inc. 51%20Series%20Datasheet.pdf Description: SWITCH ROTARY 12POS 150MA 115V
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 12
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP12T
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 18.77mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
51KMT30-01B12N 51KMT30-01B12N Hersteller : Grayhill Rotary_50_51-335052.pdf Rotary Switches Rotary Switch, 1/4" shaft, military, PC mount, process seal, 30°, 1 deck, 1 pole/deck, 3 positions/pole, non-shorting, fixed stop, 51KMPT30-01-1-12N-F