Produkte > GRAYHILL INC. > 51KMT30-01B12S
51KMT30-01B12S
51KMT30-01B12S Grayhill Inc.
51%20Series%20Datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 12POS 150MA 115V
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 12
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP12T
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 18.77mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 51KMT30-01B12S Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 12POS 150MA 115V, Features: Process Sealed, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 12, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP12T, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 18.77mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.