Produkte > GRAYHILL > 51P22-01-1-16N
51P22-01-1-16N
51P22-01-1-16N Grayhill
grhl_s_a0002921684_1-2289353.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches Rotary Switch PC Mnt 22.5deg
auf Bestellung 106 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 51P22-01-1-16N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 16POS 150MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 16, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 22.5°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP16T, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 13.64mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
51P22-01-1-16N 51P22-01-1-16N Hersteller : Grayhill Inc. 51%20Series%20Datasheet.pdf Description: SWITCH ROTARY 16POS 150MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 16
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 22.5°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP16T
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 13.64mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
auf Bestellung 234 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
51P22-01-1-16N 51P22-01-1-16N Hersteller : GRAYHILL 718748.pdf Description: GRAYHILL - 51P22-01-1-16N - Drehschalter, 16 Positionen, 1-polig, 22.5 °, 150 mA, 220 V, 51
tariffCode: 85365080
Schaltwinkel: 22.5°
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Anzahl der Schalterpositionen: 16 Positionen
AC-Kontaktstrom, max.: 150mA
DC-Kontaktspannung, max.: 28V
euEccn: NLR
DC-Kontaktstrom, max.: 200mA
Beleuchtung: Nicht beleuchtet
AC-Kontaktspannung, max.: 220V