Produkte > GRAYHILL > 51S22-01-1-16N
51S22-01-1-16N
51S22-01-1-16N Grayhill
grhl_s_a0002921684_1-2289353.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches 51S22-01-1-16N-C
auf Bestellung 21 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 51S22-01-1-16N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 16POS 150MA 115V, Features: Shaft and Panel Sealed, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 16, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 22.5°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP16T, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 18.77mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 51S22-01-1-16N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
51S22-01-1-16N 51S22-01-1-16N Hersteller : Grayhill Inc. 31a1b39c-5a7a-4c6f-8c29-8cdaf4e9bc88 Description: SWITCH ROTARY 16POS 150MA 115V
Features: Shaft and Panel Sealed
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 150mA (AC), 200mA (DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 16
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 22.5°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP16T
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 18.77mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V