Produkte > AAVID > 530001B02500G
530001B02500G
530001B02500G Aavid
Aavid_01112021_Board_Level_Cooling_Extruded_5290-1953690.pdf
Hersteller: Aavid
Heat Sinks Heat Sink, TO218, Vertical, 8 Degree C/W, 2.67mm Hole, 63.5x21.59x3.66mm
auf Bestellung 3037 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 530001B02500G Aavid
Description: HEATSINK TO-218 10W H=2.5" BLK, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 2.500" (63.50mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.650" (41.91mm), Package Cooled: TO-218, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 20.0W @ 60°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.00°C/W @ 300 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 8.00°C/W, Fin Height: 1.000" (25.40mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
530001B02500G 530001B02500G Hersteller : Boyd Laconia, LLC Boyd-Board-Level-Heatsinks-Catalog.pdf Description: HEATSINK TO-218 10W H=2.5" BLK
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 2.500" (63.50mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.650" (41.91mm)
Package Cooled: TO-218
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 20.0W @ 60°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.00°C/W @ 300 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 8.00°C/W
Fin Height: 1.000" (25.40mm)