Produkte > BOYD CORPORATION > 531002B02500G
531002B02500G
531002B02500G Boyd Corporation
board-level-cooling-extruded-5310.pdf
Hersteller: Boyd Corporation
Heat Sink Passive TO-220 Radial Thru-Hole Aluminum 13.4°C/W Black Anodized
auf Bestellung 2477 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 531002B02500G Boyd Corporation
Description: HEATSINK TO-220 W/PINS 1" TALL, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 1.000" (25.40mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.375" (34.93mm), Package Cooled: TO-220, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 2.0W @ 30°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.00°C/W @ 400 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 13.40°C/W, Fin Height: 0.500" (12.70mm), Material Finish: Black Anodized.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 2477 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
531002B02500G 531002B02500G Hersteller : Aavid Aavid_01112021_Board-Level-Cooling-Extruded-5310.pdf Heat Sinks Heat Sink+Notch Base, TO202, Vertical, 13.4 Degree C/W, 2.67mm Hole, 25.4mm
531002B02500G 531002B02500G Hersteller : Boyd Laconia, LLC Boyd-Board-Level-Heatsinks-Catalog.pdf Description: HEATSINK TO-220 W/PINS 1" TALL
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 1.000" (25.40mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.375" (34.93mm)
Package Cooled: TO-220
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 2.0W @ 30°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.00°C/W @ 400 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 13.40°C/W
Fin Height: 0.500" (12.70mm)