Produkte > AAVID > 531302B02500G
531302B02500G
531302B02500G Aavid
Aavid_01112021_Board_Level_Cooling_Extruded_5310-1953660.pdf
Hersteller: Aavid
Heat Sinks Heat Sink+Notch Base, TO202, Vertical, 8 Degree C/W, 2.67mm Hole, 63.5mm
auf Bestellung 4713 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 531302B02500G Aavid
Description: HEATSINK TO-220 H=2.5" BLK W/PIN, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 2.500" (63.50mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.375" (34.93mm), Package Cooled: TO-220, TO-202, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 6.0W @ 40°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.00°C/W @ 500 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 8.00°C/W, Fin Height: 0.500" (12.70mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
531302B02500G 531302B02500G Hersteller : Boyd Laconia, LLC Boyd-Board-Level-Heatsinks-Catalog.pdf Description: HEATSINK TO-220 H=2.5" BLK W/PIN
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 2.500" (63.50mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.375" (34.93mm)
Package Cooled: TO-220, TO-202
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 6.0W @ 40°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.00°C/W @ 500 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 8.00°C/W
Fin Height: 0.500" (12.70mm)
Material Finish: Black Anodized
Part Status: Active
auf Bestellung 1384 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Mindestbestellmenge: 5
tariffCode: 90261089
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
Wärmewiderstand: 8°C/W