Produkte > AAVID > 532802B02500G
532802B02500G
532802B02500G Aavid
Aavid_01122021_Board-Level-Cooling-High-Power-Extruded-5320.pdf
Hersteller: Aavid
Heat Sinks High Power, Extruded Heat Sink, TO220, Vertical, 4.2 C/W, 2.67mm Hole, 63.5mm
auf Bestellung 1850 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 532802B02500G Aavid
Description: BOARD LEVEL HEAT SINK, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 2.500" (63.50mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.650" (41.91mm), Package Cooled: TO-220, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 6.0W @ 30°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.00°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 4.20°C/W, Fin Height: 1.000" (25.40mm), Material Finish: Black Anodized.
Weitere Produktangebote 532802B02500G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 2.500" (63.50mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.650" (41.91mm)
Package Cooled: TO-220
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 6.0W @ 30°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 2.00°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 4.20°C/W
Fin Height: 1.000" (25.40mm)