Produkte > BOYD LACONIA, LLC > 533802B02500G
533802B02500G
533802B02500G Boyd Laconia, LLC
Boyd-Board-Level-Heatsinks-Catalog.pdf
Hersteller: Boyd Laconia, LLC
Description: BOARD LEVEL HEAT SINK
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 1.000" (25.40mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.375" (34.93mm)
Package Cooled: TO-220
Attachment Method: PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 3.0W @ 50°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.00°C/W @ 700 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 13.00°C/W
Fin Height: 0.500" (12.70mm)
Material Finish: Black Anodized
auf Bestellung 2091 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 533802B02500G Boyd Laconia, LLC
Description: BOARD LEVEL HEAT SINK, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 1.000" (25.40mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.375" (34.93mm), Package Cooled: TO-220, Attachment Method: PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 3.0W @ 50°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.00°C/W @ 700 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 13.00°C/W, Fin Height: 0.500" (12.70mm), Material Finish: Black Anodized.
Weitere Produktangebote 533802B02500G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
533802B02500G 533802B02500G Hersteller : Aavid Aavid_01112021_Board_Level_Cooling_Extruded_5338-1953746.pdf Heat Sinks Extruded Heat Sink for TO-220, Dual Radial, Vertical, PC Pin, 25.4x34.93x12.70mm