Produkte > GRAYHILL > 53M15-02-1-21S
53M15-02-1-21S
53M15-02-1-21S Grayhill
7db2d6_390f8510d95c4cb09306b84307125500.pdf
Hersteller: Grayhill
Switch Rotary SP21T 21 Flatted Shaft Solder Lug 0.25A 30VDC
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 53M15-02-1-21S Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 21POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 21, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 15°, Number of Decks: 2, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP21T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 31.72mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
53M15-02-1-21S 53M15-02-1-21S Hersteller : Grayhill grhls01175-1.pdf Rotary Switches 53M15-02-1-21S
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
53M15-02-1-21S Hersteller : Grayhill Inc. 53-datasheet.pdf Description: SWITCH ROTARY 21POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 21
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 15°
Number of Decks: 2
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP21T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 31.72mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V