Produkte > GRAYHILL INC. > 53M15-03-1-20S
53M15-03-1-20S Grayhill Inc.
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 3 DECK, 1 POLE/DEC
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 20
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 15°
Number of Decks: 3
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP20T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 40.18mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 53M15-03-1-20S Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 3 DECK, 1 POLE/DEC, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 20, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 15°, Number of Decks: 3, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP20T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 40.18mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 53M15-03-1-20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
53M15-03-1-20S Hersteller : Grayhill Rotary Switches 53M15-03-1-20S g;, 3 deck, 1 pole/deck, 20 positions/pole, non-shorting