Produkte > GRAYHILL INC. > 53M15-04-1-18N
53M15-04-1-18N
53M15-04-1-18N Grayhill Inc.
53-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 18POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 18
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 15°
Number of Decks: 4
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP18T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 48.64mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 53M15-04-1-18N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 18POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 18, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 15°, Number of Decks: 4, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP18T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 48.64mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.