Produkte > SKYWORKS SOLUTIONS INC. > 540CAA137M100ABG
540CAA137M100ABG
540CAA137M100ABG Skyworks Solutions Inc.
si540-datasheet.pdf
Hersteller: Skyworks Solutions Inc.
Description: XTAL OSCILLATOR
Packaging: Strip
Package / Case: 6-SMD, No Lead
Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type: XO (Standard)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Frequency Stability: ±20ppm
Voltage - Supply: 1.8V, 2.5V, 3.3V
Current - Supply (Max): 108mA
Height - Seated (Max): 0.056" (1.43mm)
Part Status: Not For New Designs
Frequency: 137.1 MHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 540CAA137M100ABG Skyworks Solutions Inc.
Description: XTAL OSCILLATOR, Packaging: Strip, Package / Case: 6-SMD, No Lead, Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Output: CMOS, Function: Enable/Disable, Type: XO (Standard), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Frequency Stability: ±20ppm, Voltage - Supply: 1.8V, 2.5V, 3.3V, Current - Supply (Max): 108mA, Height - Seated (Max): 0.056" (1.43mm), Part Status: Not For New Designs, Frequency: 137.1 MHz, Base Resonator: Crystal.