Produkte > AAVID > 542502B00000G
542502B00000G
542502B00000G Aavid
Aavid_01112021_Board-Level-Cooling-Space-Saving-5425.pdf
Hersteller: Aavid
Heat Sinks Space-Saving Heat Sink, TO220, Stagger, Horizontal, 24 Degree C/W, 2.39mm Hole
auf Bestellung 4431 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 542502B00000G Aavid
Description: HEATSINK TO-220 TAB BLACK, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 1.250" (31.75mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 0.875" (22.22mm), Package Cooled: TO-220, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 2.5W @ 60°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.00°C/W @ 700 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 24.00°C/W, Fin Height: 0.250" (6.35mm), Material Finish: Black Anodized.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 448 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 37
auf Bestellung 448 Stücke:
Mindestbestellmenge: 37
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 1.250" (31.75mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 0.875" (22.22mm)
Package Cooled: TO-220
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 2.5W @ 60°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 4.00°C/W @ 700 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 24.00°C/W
Fin Height: 0.250" (6.35mm)