550C902T400DG2D
550C902T400DG2D Cornell Dubilier Knowles
550C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 9000UF 400V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 14.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 8.687" (220.65mm)
Capacitance: 9000 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11 A @ 120 Hz
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 550C902T400DG2D Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 9000UF 400V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 14.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 8.687" (220.65mm), Capacitance: 9000 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 550C902T400DG2D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
550C902T400DG2D 550C902T400DG2D Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0009187127_1-2540083.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 9000uF 400V