Produkte > MURATA > LQG15HN56NJ02D
LQG15HN56NJ02D
LQG15HN56NJ02D Murata
lqg15hn56nj02.pdf
Hersteller: Murata
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.056uH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 0.2A 1.2Ohm DCR 0402 T/R
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5918
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQG15HN56NJ02D Murata
Description: FIXED IND 56NH 200MA 1.2 OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.2Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 800MHz, Material - Core: Air, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric), Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Inductance: 56 nH, Current Rating (Amps): 200 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LQG15HN56NJ02D LQG15HN56NJ02D Hersteller : Murata lqg15hn56nj02.pdf Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.056uH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 0.2A 1.2Ohm DCR 0402 T/R
auf Bestellung 40000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
LQG15HN56NJ02D LQG15HN56NJ02D Hersteller : Murata Electronics JELF243B-0009.pdf Description: FIXED IND 56NH 200MA 1.2 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.2Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 800MHz
Material - Core: Air
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 200 mA
LQG15HN56NJ02D LQG15HN56NJ02D Hersteller : Murata Electronics JELF243B_0009-1699631.pdf RF Inductors - SMD 56 NH 5%
Mindestbestellmenge: 18
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Material - Core: Air
Part Status: Active
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 200 mA
Mindestbestellmenge: 112
56 nH LQG15HN56NJ02D