565MKP275KH
565MKP275KH Cornell Dubilier Knowles
MKP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5.6UF 10% 310VAC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 310V
Height - Seated (Max): 1.370" (34.80mm)
Capacitance: 5.6 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.827" W (31.00mm x 21.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 565MKP275KH Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5.6UF 10% 310VAC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 310V, Height - Seated (Max): 1.370" (34.80mm), Capacitance: 5.6 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.827" W (31.00mm x 21.00mm).
Weitere Produktangebote 565MKP275KH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
565MKP275KH 565MKP275KH Hersteller : Illinois Capacitor / CDE MKP%20series-553031.pdf Film Capacitors 5.6uF 10% tol. FILM