565MMR100K
565MMR100K Cornell Dubilier Knowles
MMR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5.6UF 10% 100VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.728" (18.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5.6 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.327" W (26.00mm x 8.30mm)
auf Bestellung 156 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 565MMR100K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 5.6UF 10% 100VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.728" (18.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 5.6 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.327" W (26.00mm x 8.30mm).
Weitere Produktangebote 565MMR100K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
565MMR100K 565MMR100K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MMR-2944652.pdf Film Capacitors 5.6 uF 100V 10%