566XMPL020MG19
566XMPL020MG19 Cornell Dubilier Knowles
XMPL.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 56UF 20% 20V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Decoupling
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 20 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.2 A @ 100 kHz
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 566XMPL020MG19 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 56UF 20% 20V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Decoupling, ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 20 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.2 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
566XMPL020MG19 566XMPL020MG19 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles XMPL.pdf Description: CAP ALUM POLY 56UF 20% 20V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: Decoupling
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 20 V
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
566XMPL020MG19 566XMPL020MG19 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE XMPL-2944684.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 20VDC 56uF 20% 7.3x4.3x1.9mm