567ULR2R5MDF
567ULR2R5MDF Cornell Dubilier Knowles
ULR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Decoupling
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ Low Frequency: 209 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.18 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 567ULR2R5MDF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Decoupling, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ Low Frequency: 209 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.18 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 567ULR2R5MDF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
567ULR2R5MDF 567ULR2R5MDF Hersteller : Illinois Capacitor / CDE ULR_series-748886.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 560uF 2.5V 20% tol. POLYMER