Produkte > GRAYHILL > 56A30-01-4-03N
56A30-01-4-03N
56A30-01-4-03N Grayhill
grhl_s_a0003384898_1-2289562.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches ElectricalSwitch Rotary NotOver5Amp
auf Bestellung 47 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 56A30-01-4-03N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 3POS 200MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Silver, Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 3, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 4, Circuit per Deck: 4P3T, Contact Material: Brass, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 12.19mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
56A30-01-4-03N Hersteller : Grayhill Inc. 56-Datasheet Description: SWITCH ROTARY 3POS 200MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Silver
Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 3
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 4
Circuit per Deck: 4P3T
Contact Material: Brass
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 12.19mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Bulk
Contact Finish: Silver
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 3
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 4
Circuit per Deck: 4P3T
Contact Material: Brass
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 12.19mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V