Produkte > GRAYHILL INC. > 56BD30-01-4-AJN
56BD30-01-4-AJN Grayhill Inc.
56-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 2-3POS 200MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Silver
Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 2 ~ 3
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 3.18mm
Actuator Type: Screwdriver Slot
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 4
Circuit per Deck: 4P3T
Contact Material: Brass
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Adjustable
Depth Behind Panel: 12.19mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 56BD30-01-4-AJN Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 2-3POS 200MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Silver, Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 2 ~ 3, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 3.18mm, Actuator Type: Screwdriver Slot, Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 4, Circuit per Deck: 4P3T, Contact Material: Brass, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Adjustable, Depth Behind Panel: 12.19mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 56BD30-01-4-AJN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
56BD30-01-4-AJN 56BD30-01-4-AJN Hersteller : Grayhill Rotary_56-335299.pdf Rotary Switches Rotary Switch, Screwdriver slot shaft, adjustable stop, 30°, 1 deck, 4 pole/deck, non-shorting