Produkte > GRAYHILL > 56P30-01-1-11S
56P30-01-1-11S
56P30-01-1-11S Grayhill
grhls00363_1-2289344.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches ElectricalSwitch Rotary NotOver5Amp
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 56P30-01-1-11S Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 11POS 200MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Silver, Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 11, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP11T, Contact Material: Brass, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 9.58mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 56P30-01-1-11S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
56P30-01-1-11S Hersteller : Grayhill Inc. 56-datasheet.pdf Description: SWITCH ROTARY 11POS 200MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Silver
Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 11
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP11T
Contact Material: Brass
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 9.58mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V