Produkte > GRAYHILL > 56SP30-01-2-06N
56SP30-01-2-06N
56SP30-01-2-06N Grayhill
grhl-s-a0003384898-1.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches 56SP30-01-2-06N
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 56SP30-01-2-06N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 6POS 200MA 115V, Packaging: Bulk, Features: Shaft and Panel Sealed, Contact Finish: Silver, Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 6, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 2, Circuit per Deck: DP6T, Contact Material: Brass, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 9.58mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 56SP30-01-2-06N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
56SP30-01-2-06N
Produktcode: 139494
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
56-Datasheet Passive Bauelemente > Schalter, Schubschalter, Kippschalter (alle außer Knopf/Tasten)
Produkt ist nicht verfügbar
56SP30-01-2-06N Hersteller : Grayhill Inc. 56-Datasheet Description: SWITCH ROTARY 6POS 200MA 115V
Packaging: Bulk
Features: Shaft and Panel Sealed
Contact Finish: Silver
Current Rating (Amps): 200mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 6
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 2
Circuit per Deck: DP6T
Contact Material: Brass
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 9.58mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V