Produkte > AAVID > 574902B00000G
574902B00000G
574902B00000G Aavid
Aavid_01112021_Board_Level_Cooling_Slide_On_5744-1953613.pdf
Hersteller: Aavid
Heat Sinks Slide-On Heat Sink, TO220, Horizontal/Vertical, 16 Degree C/W, 35.05mm, No Tab
auf Bestellung 9950 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 574902B00000G Aavid
Description: HEATSINK TO-220 CLIP-ON, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 1.375" (34.93mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Width: 0.860" (21.84mm), Package Cooled: TO-220, Attachment Method: Clip, Power Dissipation @ Temperature Rise: 2.5W @ 40°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 6.00°C/W @ 400 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 16.00°C/W, Fin Height: 0.395" (10.03mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 1.375" (34.93mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level
Width: 0.860" (21.84mm)
Package Cooled: TO-220
Attachment Method: Clip
Power Dissipation @ Temperature Rise: 2.5W @ 40°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 6.00°C/W @ 400 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 16.00°C/W
Fin Height: 0.395" (10.03mm)
Material Finish: Black Anodized
Part Status: Active
auf Bestellung 1300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
auf Bestellung 875 Stücke:
Mindestbestellmenge: 62
auf Bestellung 835 Stücke:
Mindestbestellmenge: 42
auf Bestellung 835 Stücke:
Mindestbestellmenge: 42
auf Bestellung 875 Stücke:
574902B00000G Hersteller : BOYD CORP Boyd-Board-Level-Heatsinks-Catalog.pdf Category: Heatsinks
Description: Heatsink: die-cut; U; TO220; black; L: 9.02mm; W: 21.84mm; H: 34.93mm
Material finishing: anodized
Colour: black
Type of heatsink: die-cut
Application: TO220
Heatsink shape: U
Height: 34.93mm
Width: 21.84mm
Length: 9.02mm