575002B00000G
575002B00000G Aavid, Thermal Division of Boyd Corporation
Boyd-Board-Level-Cooling-Channel-5750.pdf
Hersteller: Aavid, Thermal Division of Boyd Corporation
Description: HEATSINK TO-220 TABS BLACK
Packaging: Bag
Material: Aluminum
Length: 1.180" (29.97mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.000" (25.40mm)
Package Cooled: TO-220
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 1.0W @ 20°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 5.00°C/W @ 400 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 13.60°C/W
Fin Height: 0.500" (12.70mm)
Material Finish: Black Anodized
auf Bestellung 8762 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 575002B00000G Aavid, Thermal Division of Boyd Corporation
Description: HEATSINK TO-220 TABS BLACK, Packaging: Bag, Material: Aluminum, Length: 1.180" (29.97mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.000" (25.40mm), Package Cooled: TO-220, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 1.0W @ 20°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 5.00°C/W @ 400 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 13.60°C/W, Fin Height: 0.500" (12.70mm), Material Finish: Black Anodized.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 45
Mindestbestellmenge: 45
575002B00000G 575002B00000G Hersteller : Aavid Aavid_01112021_Board-Level-Cooling-Channel-5750.pdf Heat Sinks Channel Heat Sink w/Two Tabs for TO-220, Vertical, 13.6 Degree C/W, 3.10mm Hole