Produkte > BOYD CORPORATION > 575002T00000G
575002T00000G
575002T00000G Boyd Corporation
board-level-cooling-channel-5750.pdf
Hersteller: Boyd Corporation
Heat Sink Passive TO-220 Vertical Thru-Hole Aluminum 13.6°C/W Black Paint
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 575002T00000G Boyd Corporation
Description: HEATSINK TO-220 VERT MNT 1.18", Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 1.180" (29.97mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Board Level, Vertical, Width: 1.000" (25.40mm), Package Cooled: TO-220, Attachment Method: Bolt On and PC Pin, Power Dissipation @ Temperature Rise: 1.0W @ 20°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 6.00°C/W @ 300 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 13.60°C/W, Fin Height: 0.500" (12.70mm), Material Finish: Black Paint with Solderable Tabs.
Weitere Produktangebote 575002T00000G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
575002T00000G 575002T00000G Hersteller : Boyd Laconia, LLC Board-Level-Cooling-Channel-5750.pdf Description: HEATSINK TO-220 VERT MNT 1.18"
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 1.180" (29.97mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Board Level, Vertical
Width: 1.000" (25.40mm)
Package Cooled: TO-220
Attachment Method: Bolt On and PC Pin
Power Dissipation @ Temperature Rise: 1.0W @ 20°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 6.00°C/W @ 300 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 13.60°C/W
Fin Height: 0.500" (12.70mm)
Material Finish: Black Paint with Solderable Tabs
Produkt ist nicht verfügbar
575002T00000G 575002T00000G Hersteller : Aavid Aavid_01112021_Board-Level-Cooling-Channel-5750.pdf Heat Sinks Channel Heat Sink w/2 Tab for TO220, Vertical, 13.6 C/W, Black, 3.10mm Hole