Produkte > AAVID > 578305B00000G
578305B00000G
578305B00000G Aavid
Aavid_01112021_Board-Level-Cooling-Snap-On-5780.pdf
Hersteller: Aavid
Heat Sinks Snap-On Heat Sink for TO-5, Vertical, 35 Degree C/W, Black Anodized, 12.7mm
auf Bestellung 4043 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 578305B00000G Aavid
Description: HEATSINK TO-5 .75" BLACK, Packaging: Bag, Material: Aluminum, Diameter: 0.316" (8.03mm) ID, Length: 0.750" (19.05mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Width: 0.830" (21.08mm), Package Cooled: TO-5, Attachment Method: Press Fit, Power Dissipation @ Temperature Rise: 1.0W @ 30°C, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 20.00°C/W @ 300 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 35.00°C/W, Fin Height: 0.395" (10.03mm), Material Finish: Black Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bag
Material: Aluminum
Diameter: 0.316" (8.03mm) ID
Length: 0.750" (19.05mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount
Width: 0.830" (21.08mm)
Package Cooled: TO-5
Attachment Method: Press Fit
Power Dissipation @ Temperature Rise: 1.0W @ 30°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 20.00°C/W @ 300 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 35.00°C/W
Fin Height: 0.395" (10.03mm)