Produkte > GRAYHILL INC. > 57M22-02-1-13S
57M22-02-1-13S Grayhill Inc.
53-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 13POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 13
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 22.5°
Number of Decks: 2
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP13T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 31.72mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 57M22-02-1-13S Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 13POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 13, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 22.5°, Number of Decks: 2, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP13T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 31.72mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 57M22-02-1-13S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
57M22-02-1-13S Hersteller : Grayhill grhls01175_1-2289301.pdf Rotary Switches 57M22-02-1-13S deg;, 2 deck, 1 pole/deck, 13 position/pole, non-shorting