Produkte > GRAYHILL > 57M22-09A16N
57M22-09A16N Grayhill
Rotary_53,57,59-348876.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches Rotary Switch, Military, 22.5°, 9 deck, 1 pole/deck, 16 position/pole, non-shorting, continuous, 57M22-09A16N
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 57M22-09A16N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 16POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 16, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 22.5°, Number of Decks: 9, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP16T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 97.28mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 57M22-09A16N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
57M22-09A16N Hersteller : Grayhill Inc. 53-datasheet.pdf Description: SWITCH ROTARY 16POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 22.5°
Number of Decks: 9
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 97.28mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V