Produkte > GRAYHILL INC. > 59HS18-01-1-15N
59HS18-01-1-15N Grayhill Inc.
53-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 15POS 250MA 115V
Features: Shaft and Panel Sealed
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 15
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 18°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP15T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 23.27mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 59HS18-01-1-15N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 15POS 250MA 115V, Features: Shaft and Panel Sealed, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 15, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 18°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP15T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 23.27mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 59HS18-01-1-15N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
59HS18-01-1-15N Hersteller : Grayhill Grayhill_07272021_7db2d6_a1d769be63fb4a9da5e5a698e1daf059.pdf Rotary Switches 59HS18-01-1-15N /panel seal, 18°, 1 deck, 1 pole/deck, 9 position/pole, non-shorting