Produkte > GRAYHILL INC. > 59HS18-02-2-10S
59HS18-02-2-10S Grayhill Inc.
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY MILITARY, SHAFT/PA
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 10
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 18°
Number of Decks: 2
Number of Poles per Deck: 2
Circuit per Deck: DP10T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 31.72mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 59HS18-02-2-10S Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY MILITARY, SHAFT/PA, Features: Shaft and Panel Sealed, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 10, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 18°, Number of Decks: 2, Number of Poles per Deck: 2, Circuit per Deck: DP10T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 31.72mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 59HS18-02-2-10S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
59HS18-02-2-10S 59HS18-02-2-10S Hersteller : Grayhill grhls01175-1.pdf Rotary Switches Rotary Switch, Military, shaft/panel seal, 18°, 2 deck, 2 pole/deck, 10 position/pole, shorting