Produkte > GRAYHILL > 59M18-04A20N
59M18-04A20N Grayhill
53-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches 59M18-04-1-20N-C
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 59M18-04A20N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 20POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 20, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 18°, Number of Decks: 4, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP20T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 48.64mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 59M18-04A20N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
59M18-04A20N 59M18-04A20N Hersteller : Grayhill Inc. 53-datasheet.pdf Description: SWITCH ROTARY 20POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 20
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 18°
Number of Decks: 4
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP20T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 48.64mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V