Produkte > GRAYHILL INC. > 59M18-08-2-09N
59M18-08-2-09N Grayhill Inc.
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY G 8 DECK, 1 POLE/D
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 9
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 18°
Number of Decks: 8
Number of Poles per Deck: 2
Circuit per Deck: DP9T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 88.82mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 59M18-08-2-09N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY G 8 DECK, 1 POLE/D, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 9, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 18°, Number of Decks: 8, Number of Poles per Deck: 2, Circuit per Deck: DP9T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 88.82mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 59M18-08-2-09N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
59M18-08-2-09N Hersteller : Grayhill grayhill_inc_grhls01175_1-1747311.pdf Rotary Switches 59M18-08-2-09N g;, 8 deck, 1 pole/deck, 18 position/pole, shorting