Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > 5KMC16CAS-AU_R1_000A1
5KMC16CAS-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
5KMC12AS-AU_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS, BIDIRECTIONAL, VRWM 16V, 5K
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 193A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 7200 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5KMC16CAS-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
Description: TVS, BIDIRECTIONAL, VRWM 16V, 5K, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 193A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 17.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
5KMC16CAS-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit International Inc. 5KMC12AS-AU_SERIES.pdf Description: TVS, BIDIRECTIONAL, VRWM 16V, 5K
Type: Zener
Applications: General Purpose
Bidirectional Channels: 1