Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > 5KMC30AS-AU_R1_000A1
5KMC30AS-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
5KMC12AS-AU_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: TVS, UNIDIRECTIONAL, VRWM 30V, 5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 103A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 48.4V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 7200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5KMC30AS-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
Description: TVS, UNIDIRECTIONAL, VRWM 30V, 5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 103A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 33.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 48.4V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
5KMC30AS-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit International Inc. 5KMC12AS-AU_SERIES.pdf Description: TVS, UNIDIRECTIONAL, VRWM 30V, 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 7200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
5KMC30AS-AU_R1_000A1 5KMC30AS-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit 5KMC12AS_AU_SERIES.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, unidirectional, VRWM 30V, 5KW, SMC
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 5kW; 33.3÷36.8V; 103A; unidirectional; SMC; reel,tape
Manufacturer series: 5KMC
Peak pulse power dissipation: 5kW
Application: automotive industry
Semiconductor structure: unidirectional
Kind of package: reel; tape
Case: SMC
Mounting: SMD
Type of diode: TVS
Leakage current: 5µA
Max. off-state voltage: 30V
Breakdown voltage: 33.3...36.8V
Max. forward impulse current: 103A