5KP30A-E3/54
5KP30A-E3/54
5kp8_5a.pdf
Produktcode: 91753
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Verschiedene Bauteile > Other components 3
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 103A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30V
Supplier Device Package: P600
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 48.4V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
5KP30A-E3/54 5KP30A-E3/54 Hersteller : VISHAY 5KP.pdf Category: Unidirectional TVS THT diodes
Description: Diode: TVS; 5kW; 33.3÷36.5V; 103A; unidirectional; P600; TransZorb®
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 5kW
Max. off-state voltage: 30V
Breakdown voltage: 33.3...36.5V
Max. forward impulse current: 103A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: P600
Mounting: THT
Leakage current: 2µA
Kind of package: 13 inch reel
Manufacturer series: 5KP
Technology: TransZorb®
Features of semiconductor devices: glass passivated
auf Bestellung 713 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 37
5KP30A-E3/54 5KP30A-E3/54 Hersteller : Vishay doc88308.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 30V 5KW 2-Pin Case P-600 T/R
auf Bestellung 713 Stücke:
Mindestbestellmenge: 56
5KP30A-E3/54 5KP30A-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor 5kp8_5a.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 5000W 30V Unidirect
auf Bestellung 592 Stücke:
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: P600
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1717 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
auf Bestellung 69 Stücke:
Mindestbestellmenge: 43
auf Bestellung 69 Stücke:
Mindestbestellmenge: 43
5KP30A-E3/54 5KP30A-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors 5kp8_5a.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 5000W 30V Unidirect
auf Bestellung 1307 Stücke:
5KP30A-E3/54 5KP30A-E3/54 Hersteller : VISHAY VISH-S-A0017964174-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - 5KP30A-E3/54 - TVS-Diode, TRANSZORB 5KP, Unidirektional, 30 V, 48.4 V, P600, 2 Pin(s)
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: P600
rohsCompliant: Y-EX
Diodenmontage: Durchsteckmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Durchbruchspannung, min.: 33.3V
Qualifikation: -
Durchbruchspannung, max.: 36.8V
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Sperrspannung: 30V
euEccn: NLR
Spitzenimpulsverlustleistung: 5kW
TVS-Polarität: Unidirektional
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: TRANSZORB 5KP
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 175°C
Klemmspannung, max.: 48.4V
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
auf Bestellung 195 Stücke: