5KP40A-DIO
Produktcode: 145152
zu Favoriten hinzufügen
Lieblingsprodukt
Hersteller:
Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Suppressordioden (Schutzdioden, restriktive)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5KP40A | Hersteller : Diotec Semiconductor |
Diode TVS Single Uni-Dir 40V 5KW 2-Pin Case P-600 Ammo |
auf Bestellung 1068 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
5KP40A | Hersteller : EIC |
TVS Diode Single Uni-Dir 40V 5KW 2-Pin Case D-6 |
auf Bestellung 6000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC P600Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: P600, Axial Mounting Type: Through Hole Type: Zener Operating Temperature: -50°C ~ 175°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 78A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V Supplier Device Package: P600 Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 44.4V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V Power - Peak Pulse: 5000W (5kW) Power Line Protection: No |
Category: Unidirectional TVS THT diodesDescription: Diode: TVS; 5kW; 44.4÷51.1V; unidirectional; P600; Ammo Pack; 5KP Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 5kW Max. off-state voltage: 40V Breakdown voltage: 44.4...51.1V Semiconductor structure: unidirectional Case: P600 Mounting: THT Leakage current: 10µA Kind of package: Ammo Pack Manufacturer series: 5KP |
5KP40A | Hersteller : Littelfuse Inc. |
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC P600Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: P600, Axial Mounting Type: Through Hole Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 79.1A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V Supplier Device Package: P600 Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 44.4V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V Power - Peak Pulse: 5000W (5kW) Power Line Protection: No Part Status: Active |
auf Bestellung 800 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
5KP40A | Hersteller : MDE Semiconductor Inc |
Description: TVS Diode UP 40VRWM 64.5VCPackaging: Bulk |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, P600, 175C, 5000W, Unidir |
5KP40A | Hersteller : Littelfuse |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 40Vso 31VAC 78A |
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC P600Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: P600, Axial Mounting Type: Through Hole Type: Zener Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 79.1A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V Supplier Device Package: P600 Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 44.4V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V Power - Peak Pulse: 5000W (5kW) Power Line Protection: No Part Status: Active |
Produkt ist nicht verfügbar |
| 5KP40A | Hersteller : Diotec |
TVS DIODE 40V 64.5V P600 Група товару: Супресори Од. вим: шт |
Produkt ist nicht verfügbar |
| 5KP40A |
TVS Diode Single Uni-Dir 40V 5KW 2-Pin Case P-600 T/R |
Description: TVS DIODE 40VWM 64.5VC P-600Packaging: Bulk Package / Case: P600, Axial Mounting Type: Through Hole Type: Zener Operating Temperature: -50°C ~ 175°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 78A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V Supplier Device Package: P600 Unidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 44.4V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 64.5V Power - Peak Pulse: 5000W (5kW) Power Line Protection: No |
| 5KP40A | Hersteller : Crydom |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 40V 5000W UNI 5% |
| 5KP40A | Hersteller : LITEON |
| 5KP40A | Hersteller : Rectron |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes R-6,5000W,TVS,5% |
| 5KP40A | Hersteller : Vishay Semiconductors |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 5KW,40V,5%,UNIDIR AXIAL TVS |
Category: Unidirectional TVS THT diodesDescription: Diode: TVS; 5kW; 46.8V; 79.1A; unidirectional; ±5%; P600; reel,tape Type of diode: TVS Peak pulse power dissipation: 5kW Max. off-state voltage: 40V Breakdown voltage: 46.8V Max. forward impulse current: 79.1A Semiconductor structure: unidirectional Case: P600 Mounting: THT Leakage current: 2µA Kind of package: reel; tape Manufacturer series: 5KP Tolerance: ±5% Features of semiconductor devices: glass passivated |
Mit diesem Produkt kaufen
| BAS116 Produktcode: 75936
zu Favoriten hinzufügen
Lieblingsprodukt
Hersteller: Infineon
Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Gleichrichter- und Schaltdioden
Gehäuse: SOT-23
Urev.,V: 85
Iausricht.,А: 0.215
Монтаж: SMD
Падіння напруги Vf: 1,25 V
Gehäuse: SOT-23
Urev.,V: 85
Iausricht.,А: 0.215
Монтаж: SMD
Падіння напруги Vf: 1,25 V