5KP54A-E3/54
5KP54A-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
5kp8_5a.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 54VWM 87.1VC P600
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: P600, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 57.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V
Supplier Device Package: P600
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.1V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Power Line Protection: No
auf Bestellung 47 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5KP54A-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 54VWM 87.1VC P600, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: P600, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 57.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V, Supplier Device Package: P600, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 60V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.1V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
5KP54A-E3/54 5KP54A-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor 5kp8_5a.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 5000W 54V Unidirect
auf Bestellung 515 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
5KP54A-E3/54 5KP54A-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors 5kp8_5a.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 5000W 54V Unidirect
auf Bestellung 405 Stücke:
5KP54A-E3/54 5KP54A-E3/54 Hersteller : Vishay doc88308.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 54V 5KW 2-Pin Case P-600 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: P600, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: P600
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 60V