5KP58A-E3/54
5KP58A-E3/54 Vishay General Semiconductor
5kp8_5a.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 5000W 58V Unidirect
auf Bestellung 595 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5KP58A-E3/54 Vishay General Semiconductor
Description: TVS DIODE 58VWM 94VC P600, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: P600, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 53.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V, Supplier Device Package: P600, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 94V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote 5KP58A-E3/54
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
5KP58A-E3/54 5KP58A-E3/54 Hersteller : Vishay 5kp85a.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 58V 5KW 2-Pin Case P-600 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 53.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V
Supplier Device Package: P600
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 94V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Power Line Protection: No
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: P600
Unidirectional Channels: 1